Białe, czy żółte złoto na pierścionek zaręczynowy lub obrączkę?

Strona główna/Biżuteria - informacje/Białe, czy żółte złoto na pierścionek zaręczynowy lub obrączkę?

Zaręczyny to niewątpliwie ważny moment w życiu kobiety i mężczyzny. Zanim do nich dojdzie to, Panowie mają nie lada problem do rozgryzienia, czyli wybór pierścionka, który zachwyci ukochaną. Ważne jest, aby wybrać model idealny, który będzie zarówno dowodem miłości, jak i chętnie noszą biżuterią, do ślubu, a nawet po ślubie.

Nierzadko Pan, który zamierza się oświadczyć, napotyka wiele problemów z wyborem pierścionka i wychodzi przestraszony ze sklepu pytaniami sprzedawcy o wielkość kamienia, szlif, barwę, czystość. Dlatego zacznijmy od początku, czyli od pierwszej kwestii, jaką należy rozważyć, a mianowicie rodzaj złota.

Różnice między pierścionkiem z białego i żółtego złota

Żółte złoto kojarzy się z klasyką, tradycją i dobrym gustem. Jeśli zastanawiasz się nad żółtym złotem, to przyjrzyj się czy Twoja ukochana nosi biżuterię w barwach złotych. Jeśli tak to, na pewno pierścionek zaręczynowy z żółtego złota będzie dobrym wyborem. Pamiętaj, że pierścionek będzie towarzyszył ukochanej również przy wykonywaniu codziennych obowiązków domowych, dlatego zdecyduj się na model złoty, a nie pozłacany.

Białe złoto jest równie częstym wyborem na pierścionek zaręczynowy. Decydując się na białe złoto, zwrócić uwagę czy twoja przyszła narzeczona nosi srebrną biżuterię. Jeśli tak, to pierścionek zaręczynowy z białego złota będzie współgrał z resztą jej biżuterii. Poza tym białe złoto jest obecnie bardzo modne, często pary kupują obrączki ślubne z białego złota, które powstaje z połączenia złota żółtego z mieszanką niklu lub palladu.

Przed zakupem pierścionka z białego złota warto wiedzieć, że potrafi uczulać. Dlatego dla Pań mających alergię na nikiel, można stworzyć pierścionek z mieszanki palladu. Jest zdecydowanie droższy od niklu, stąd też cena pierścionka będzie wyższa. W sieciówkach rzadko są dostępne pierścionki z białego złota i palladu, ale każdy wprawny jubiler na indywidualne zamówienie Klienta wykonana bez problemu taki pierścionek.

Dla niezdecydowanych możliwe jest połączenie białego złota z żółtym. W Internecie krąży opinia, że takie połączenie jest niegustowne i jest zwykle odradzane. Jednak nie ma sensu sugerować się tym, gdyż  jubiler potrafi stworzyć piękny pierścionek z połączenia tych dwóch kruszców. Rodzaje złota łączą się, tworząc rewelacyjny i zachwycający efekt.

Pamiętajcie, że nie można odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie “jakie złoto na zaręczyny”, gdyż wszystko zależy od upodobań ukochanej, a to jej pierścionek ma się podobać, tak aby z dumą nosiła go na serdecznym palcu.

Cena pierścionka zaręczynowego

Panowie, jeśli zastanawiacie się które droższe – białe, czy żółte? To na cenę pierścionka nie ma wpływu rodzaj złota, tylko wielkość kamienia, próba, barwa i czystość. Różnice w cenie między modelami pierścionków są zależne właśnie od tych parametrów, a będąc zdecydowany na białe albo żółte złoto, warto zastanowić się nad wielkością kamienia.

Wiedząc mniej więcej czy wybór padnie na białe czy żółte złoto, pomyśl nad wielkością kamienia oraz stylem pierścionka zaręczynowego. Do wyboru są zarówno modele klasyczne, jak i nowoczesne i z kolorowymi kamieniami.

wzór klasyczny – charakteryzuje się umieszczeniem diamentu w koronie. Pierścionek klasyczny wyróżnia się elegancją i na pewno oczaruje Panie lubiące klasykę i ponadczasowy styl.

wzór retro – jest idealnym wyborem dla Pań, które nie podążają za trendami, tylko ubierają się oryginalnie, cenią rzeczy vintage i klimaty rodem z filmu “Duma i uprzedzenie”.

wzór nowoczesny – jest polecany dla Pań, które nie chcą błyskotki na palcu, tylko pierścionek wygodny w codziennym noszeniu i pasujący do codziennych stylizacji.

A dla Pań, które są na bieżąco z trendami i które kochają kolory i kolorowe kamienie polecamy pierścionek z wyjątkowym kamieniem np. szafirem, opalem czy rubinem.

Obrączki ślubne

W przypadku wyboru między obrączką z białym złotem a złotą obrączką nie ma specjalnych wytycznych. Złota obrączka była kiedyś zdecydowanie częstszym wyborem, jednak obecnie mniej więcej tyle samo par kupuje obrączki z białego złota, co z żółtego. Wszystko zależy od gustu pary i tego, co im się podoba i lepiej pasuje do ich stylu życia. Obrączki są biżuterią, którą nosi się na co dzień, więc warto mieć to na uwadze, wybierając konkretny model.

Zostaw komentarz