Biżuteria modowa

Strona główna/Newsy/Biżuteria modowa

Od pewnego czasu obserwuję pewną niepokojącą tendencję na rynku biżuteryjnym. Do tej pory większość wyrobów biżuteryjnych można było określić jako ‚nieprzemijająco piękne’. Brylant czy inny kamień szlachetny, oprawiony w złocie, był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Wyroby odpustowe nie były w ogóle traktowane jako produkt jubilerski.

Obecnie taki sposób pojmowania jubilerstwa jest zastępowany przez lansowanie biżuterii modowej, czyli taniej biżuterii z nieszlachetnych materiałów (plastik), używanej przez jeden sezon, a następnie wyrzucanej do śmieci. Innymi słowy to:

aaa

jest zastępowane tym:

cocktail-rings

Powodów jest kilka. Dla firm sprowadzających tanią odzież z Azji jest to pomysł na zarobienie kilku dodatkowych złotych. Dla firm jubilerskich jest to pomysł na zarobienie pieniędzy raz w roku a nie raz na pokolenie. A dla biednych ludzi jest to substytut modnego wyglądu.

Wszystko zależy od klientek, które mają całkowicie wolny wybór. Mogą założyć plastikowy, tani pierścionek i wyglądać tanio, plastikowo, albo mogą założyć olśniewający pierścionek z brylantem i wyglądać olśniewająco.

By | 2017-03-21T14:00:10+00:00 Wrzesień 28th, 2016|Categories: Newsy|0 komentarzy

Brak komentarzy

  1. złote pierścionki i obrączki Październik 11, 2016 w 5:27 pm- Odpowiedz

    Znakomity artykuł. Przeczytałem go jednym tchem. Pozdrawiam

Zostaw komentarz