Druk 3D opatentowano w latach 70 tych ubiegłego wieku. Do niedawna stosowano tę metodę do wytwarzania narzędzi lub prototypów. Na przestrzeni ostatnich lat druk 3D zaczął być wykorzystywany przez wielkie korporacje, drukarki 3D wkraczają wszędzie i w obecnej chwili praktycznie wszystko można wydrukować, począwszy od ubrań po samochód, który jeździ!!

Drukarki 3D znacznie ułatwiają życie. Możemy drukować zapasowe części do urządzeń codziennego użytku ale też bardzo specjalistyczny sprzęt jak protezy dostosowane do indywidualnych pacjentów.

Drukarki 3D zyskują przewagę nad konwencjonalnymi metodami produkcji. Czas produkcji i koszty są znacznie niższe, dzięki specjalnemu programowi do projektowania (CAD) możemy wydrukować tak skomplikowane kształty , które były by trudne, jeśli nie niemożliwe do wykonania za pomocą tradycyjnych narzędzi. W przypadku drukarek 3D ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Drukarki 3D dumnie wkroczyły na rynek , z drukarek korzystają takie korporacje jak Ford, Mattel, General Elektric.

Nasza firma 79th Element idzie z duchem czasu, na naszej stronie 79diamenty.pl pojawiły się projekty pierścionków drukowanych właśnie za pomocą drukarki 3D. Projekty są bardzo wymyślne, pierścionki zdobią piękne wzory, sploty.

Poniżej prezentujemy projekty pierścionków, które zostały zrobione za pomocą drukarki 3D

1 234577101112789

 

Zostaw komentarz