Kamienie syntetyczne – moissanite, biały szafir, biały topaz

Strona główna/Diamenty, Newsy/Kamienie syntetyczne – moissanite, biały szafir, biały topaz

W branży jubilerskiej cenione są diamenty z wyższej półki, a kamienie takie jak moissanite, biały szafir, biały topaz stają się coraz popularniejsze, głównie ze względu na ich cenę. Kamienie te są traktowane jako zamienniki diamentów.

To nie jest alternatywa diamentu – to moissanite

Moissanite to węglik krzemu, związek chemiczny o wzorze SiC. Jego właściwości sprawiają, że zawiera więcej ognia i lśni mocniej niż diament. Z pewnością wygląd moissanitów sprawia, że idealnie imitują diamenty, ale decyzja o zakupie i noszeniu tego kamienia zależy też od innych czynników.

Moissanite to kamień wytwarzany w laboratorium, w związku z tym kamień nie jest “zaminowany” lub nie jest powodem, przez który wybuchł konflikt, jak w przypadku diamentów.

Jest wiele typów kolorowych kamieni – który jest dla Ciebie?

Biały szafiry i biały topaz i kilka innych kamieni w niektórych kręgach uważa się za “fałszywe” diamenty. Szafir jest wytwarzany z tlenku glinu i może występować w wielu kolorach, także w białym. W skali twardości białe szafiry uzyskują 9, to znaczy, że idealnie nadają się do noszenia na co dzień. Jeśli szukasz naturalnego kamienia i takiego, który nie wywróci Twojego portfela do góry nogami, to białe szafiry są dobrym wyborem.

Topaz jest podobny do białych szafirów i też występuje w wielu kolorach. Biały topaz w swojej najczystszej formie jest przezroczysty. Biały topaz nie jest tak trwały, jak moissanite albo biały szafir, lecz jest przystępny cenowo.

 

By | 2019-07-11T08:31:26+00:00 Maj 9th, 2017|Categories: Diamenty, Newsy|Tags: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz