Jubilerzy to wciąż dobra i przynosząca zyski nisza rynkowa w Stanach Zjednoczonych

Strona główna/Newsy/Jubilerzy to wciąż dobra i przynosząca zyski nisza rynkowa w Stanach Zjednoczonych

Comiesięczne raporty sprzedaży biżuterii IDEX Research pokazują, że w Stanach Zjednoczony zawodowi jubilerzy tracą udziały na rynku, na rzecz dużych sieci handlowych. Czy to oznacza, że za kilka lat w USA nie będzie już tradycyjnych sklepów z biżuterią?

Z analiz IDEX Research w USA wynika, że:

  • Przez ostatnie dziesięć lat sprzedaż biżuterii w sklepach jubilerskich utrzymywała się na stałym poziomie, czyli 30 miliardów.

  • Sprzedaż biżuterii i zegarków w Stanach Zjednoczonych wzrosła z 64 miliardów do ponad 77 miliardów, czyli o prawie 20%.

  • Liczba sklepów jubilerskich w ciągu dziesięciu lat zmniejszyła się o ponad 13% z 23,800 do ponad 20,700 w 2015.

  • Zyski ze sprzedaży biżuterii w Stanach Zjednoczonych przypadające na pojedyncze sklepy jubilerskie zwiększyły się o ponad 40 procent w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Co oznaczają te statystyki w praktyce:

Podczas gdy łączny obrót sprzedaży biżuterii w sklepach jubilerskich w Ameryce jest stabilny i sklepy posiadają przychody utrzymujące się na stałym poziomie, to jednak jubilerzy zaczęli tracić udziały na rynku na rzecz sieciach handlowych takich jak Walmart, Costco, J.C. Penney. Dodatkowo w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrosła ilość biżuterii sprzedawanej przez sklepy internetowe.

Ponadto w rezultacie zmniejszenia się ilości sklepów jubilerskich, pozostali na rynku jubilerzy zaczęli uzyskiwać większe zyski ze sprzedaży. Tym samym jest to też znak, że Konsumenci odczuwają potrzebę zakupu biżuterii właśnie w sklepach jubilerskich.

Podsumowując, badania wykazały, że jubilerzy będący na amerykańskim rynku nie muszą obawiać się o swoją przyszłość, ponieważ zawodowi jubilerzy i sklepy jubilerskie w USA to nadal dobra nisza rynkowa, przynosząca stabilne, utrzymujące się na stałym poziomie zyski.

źródło zdjęcia: www.jewelrydesigns2014.blogspot.com

By | 2017-03-21T13:51:41+00:00 Październik 13th, 2016|Categories: Newsy|Tags: , , |0 komentarzy

Brak komentarzy

  1. obrączki Listopad 13, 2016 w 5:47 pm- Odpowiedz

    Znakomity artykuł. Przeczytałem go jednym tchem.
    Pozdrawiam

Zostaw komentarz