Kamienie syntetyczne i ich zastosowanie w jubilerstwie

Strona główna/Biżuteria - informacje/Kamienie syntetyczne i ich zastosowanie w jubilerstwie

Kamienie syntetyczne zostały stworzone przez człowieka na wzór tych, które występują w naturze. Możliwość stworzenia kamieni syntetycznych zawsze fascynowała naukowców i stale poszukiwali sposobu – jak w laboratorium przy pomocy techniki stworzyć kamień, który będzie wyglądał na przykład jak rubin.

W XIX wieku została opracowana synteza korundu i od tego czasu zaczęto produkować tanie kryształy. Na przełomie 1953 a 1954 roku udała się pierwsza synteza diamentu, ale ze względu na koszty produkcji kamienie te były początkowo zbliżone cenowo do prawdziwych diamentów. Technologia stale się rozwija i pojawiają się lepsze i tańsze metody produkcji. Do niedawna na rynku nie występowały kamienie syntetyczne takie jak: opal czy aleksandryt. Obecnie jest dostępnych wiele kamieni syntetycznych, są to diamenty, rubiny, szafiry i inne.

Za hit w jubilerstwie uznawany jest syntetyczny kamień imitujący diament, czyli moissanit. Nie ma możliwości odróżnienia gołym okiem różnicy między diamentem a syntetycznym moissanitem.

Kamienie syntetyczne są o wiele, wiele tańsze niż te prawdziwe, dla przykładu zamieszczamy infografikę, na której można porównać cenę pierścionka z brylantem, a z moissanitem.

 

 

Kamienie syntetyczne a naturalne

Kamienie naturalne, szlachetne nie powstały w laboratorium, tylko są dziełem natury. Przede wszystkim nie powstały w kilka minut, lecz w przeciągu kilku tysięcy lat. Są to naprawde cenne kamienie, co ma również odzwierciedlenie w cenie biżuterii z kamieniami szlachetnymi.

Na biżuterię z kamieniami syntetycznymi może sobie każdy pozwolić, a zwolennicy tych kamieni podkreślają, że ciężko gołym okiem odróżnić kamień syntetyczny od naturalnego.

Poniżej przedstawiamy realizację projektów z wykorzystaniem kamieni szlachetnych

Pierścionek z rubinem

 

Zawieszka z granatem

Projekt na indywidualne zamówienie

Masz w głowie swój idealny pierścionek, zawieszkę albo kolczyki? Odwiedź nasz sklep www.79diamenty.pl albo skontaktuj się z nami biuro@79element.pl

By | 2019-07-11T08:36:25+00:00 Marzec 15th, 2017|Categories: Biżuteria - informacje|Tags: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz