Klasyczny pierścionek z brylantem 0,24ct

Strona główna/Nasze realizacje/Klasyczny pierścionek z brylantem 0,24ct

Przedstawiamy kolejny pierścionek, który mieliśmy przyjemność wykonać według indywidualnego projektu Klienta. Okrągły brylant o masie 0,24 ct został osadzony w czteroramiennej koronie, w szynie tuż przy koronie pierścionka zostały umieszczone charakterystyczne otwory w formie dwóch trójkątów. Pierścionek został wykonany z białego złota, próby 585.

 

 

Specyfikacja pierścionka zaręczynowego:
Metal szlachetny: białe złoto 585
1 okrągły brylant o masie 0.24 ct
Czystość: VS2
Kolor: E
Forma: Okrągła
Proporcje i wykończenie: bardzo dobre

Styl klasyczny pierścionka zaręczynowego charakteryzuje się osadzeniem brylantu w koronie. Pierścionek wykonany w tym stylu polecany jest dla Pań, które cenią nieśmiertelną klasy, ponadczasowość i elegancki styl. Białe złoto pięknie komponuje się z brylantem i podkreśla jego nieśmiertelny blask.

Wybór między białym a żółtym złotem na pierścionek zaręczynowy zależy od tego, jaki kolor biżuterii preferuje przyszła narzeczona. Jeśli reszta jej biżuterii jest w kolorze żółtym, wówczas pierścionek z żółtego złota będzie doskonale komponował się z resztą kosztowności. Jednak jeśli przyszła narzeczona preferuje biżuterie wykonaną ze srebra, wówczas dobrym wyborem na pierścionek zaręczynowy będzie białe złoto. W jubilerstwie stosuje się również biżuterię wykonaną z różowego złota albo z połączenia białego złota z żółtym. Nie mniej jednak na cenę wyrobu nie wpływa jego kolor, tylko próba złota, z którego pierścionek zostanie wykonany.

Najczęściej do wyrobów takich jak pierścionki zaręczynowe używa się złota próby 585, a w Polsce tradycyjnie stosuje się do pierścionków zaręczynowych kamienie klasy SI1,2 H. To wynika z tego, że te kamienie wyglądają dobrze za stosunkowo niewielkie pieniądze.

By | 2017-04-26T11:43:31+00:00 Kwiecień 26th, 2017|Categories: Nasze realizacje|0 komentarzy

Zostaw komentarz