Wyjątkowe pierścionki z kolorowymi kamieniami i perłami

Strona główna/Biżuteria - informacje/Wyjątkowe pierścionki z kolorowymi kamieniami i perłami

Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest łatwy, najpopularniejsze modele są z brylantami. Natomiast gusta są różne i każda Kobieta ma swoje upodobania.  Niektórzy Panowie wolą stworzyć pierścionek według własnego projektu, natomiast inni szukają wyjątkowego pierścionka. Ciekawym wyborem jest pierścionek zaręczynowy z kolorowym kamieniem. Pamiętajcie, że na rynku jubilerskim jest bogaty wybór pierścionków, nie tylko z myślą o zaręczynach, ale również są dostępne finezyjne modele pierścionków z kolorowymi kamieniami, które można nosić jako codzienny element biżuterii.

Poniżej znajdziecie kilka przykładów ciekawych i nietypowych pierścionków z opisem kamieni i ich właściwościami

Pierścionek z opalem

Pierścionek  z żółtego złota próby 585 z Opalem. Kamień ten uznawany jest za symbol wiary i zaufania. Kiedyś wierzono, że opal  jest darem niebios, który spadł na ziemie w świetlistych błyskach i dodatkowo wpływa na rozwój wyobraźni, przynosi dobre, szczęśliwe sny, ułatwia proces zmiany, równoważy emocje, wydobywa wewnętrzne piękno oraz sprzyja miłości, przyjaźni, lojalności.

Pierścionek z cyrkoniami

Szyna pierścionka z cyrkoniami wykonana jest ze złota próby 585. Kamień centralny to syntetyczny rubin. Naturalny kamień to symbol krwi i życia, dodatkowo uważa się, że dobrze wpływa na serce i według wierzeń potrafi przywracać siły witalne. Rubin jest też symbolem miłości, a noszony jako amulet chroni właściciela przed złem.

Poniżej znajduje się kolejny przykład złotego pierścionka z syntetycznym rubinem, całkowita masa wyrobu wynosi: 3,35g.

Poniżej przedstawiamy pierścionek wykonany z białego złota próby 585, kamień centralny to okrągły ametyst (0,05ct). Kamień ten uznaje się w jubilerstwie za najpiękniejszą odmianę kwarcu, który występuje w różnych odcieniach fioletu. Ametyst to kamień, który działa dobrze na osoby podatne na stres, pomaga uwolnić umysł od negatywnych myśli, problemów, przynosi ulgę i ukojenie.

Pierścionek z ametystem

Pierścionki z perłami

Perły są pochodzenia organicznego – powstają w płaszczu muszli morskich, z tego też względu wpływają w szczególności na gospodarkę hormonalną i równoważą rytm życia z cyklami Księżyca.

Pierścionek z perłą hodowaną – 8.5mm

Pierścionek z perłą hodowaną – 7mm

Pierścionek z perłą hodowaną – 7mm

 

Zostaw komentarz