Relacja i przegląd trendów z X Międzynarodowych Letnich Targach Biżuterii i Zegarków JUBINALE

Strona główna/Newsy/Relacja i przegląd trendów z X Międzynarodowych Letnich Targach Biżuterii i Zegarków JUBINALE

Specjalnie dla was postanowiliśmy przyjrzeć się nowością w branży jubilerskiej na X Międzynarodowych Letnich Targach Biżuterii i Zegarków JUBINALE w Krakowie. Targi jubilerskie są na swój sposób specyficzne, przede wszystkim to dobra okazja, aby zobaczyć trendy, które będą napędzały polski i światowy rynek jubilerski w nowym, nadchodzącym sezonie. Propozycji biżuterii było wiele od srebrnych bransoletek, poprzez bursztyny, aż po klasyczne złote pierścionki zaręczynowe. W tym wpisie podzielimy się z wami paroma przewodnimi trendami oraz ciekawostką z procesu odlewania pierścionków metodą druku 3D.

 

Na letnich targach Jubinale wśród prezentowanych modeli pierścionków zaręczynowych nie mogło zabraknąć klasycznych  złotych pierścionków z jednym kamieniem centralnym. Zaprezentowane modele pierścionków uwieńczone były kolorowym kamieniem np. rubinem, szmaragdem albo brylantem. Ciekawą alternatywą wobec brylantu były propozycje modeli pierścionków zaręczynowych z białym szafirem. Niewątpliwie biały szafir jest dużo tańszym wyborem niż brylant, a wygląda równie okazale w pierścionku.

Wśród propozycji wystawców nie zabrakło biżuterii wykonanej ze srebra takiej jak kolczyki, naszyjniki. Do popularnych wzorów zaliczyć można kolorowe motyle oraz  naszyjniki z zawieszką w kształcie serca. Biżuteria srebrna jest oczywiście o wiele przystępniejsza niż wyroby wykonane z żółtego czy białego złota, stąd też ma charakter bardziej masowy.

Na targach nie mogło zabraknąć bursztynów, jak powszechnie wiadomo, w Polsce są największe złoża bursztynów. Miasto Gdańsk uważa się za stolice polskiego bursztynu. Wystawy na krakowskich targach przygotowali wiele propozycji biżuterii z bursztynem takie jak: kolczyki, naszyjniki, bransoletki. Była to prawdziwa gratka dla miłośników biżuterii z bursztynem.

Na koniec obiecana ciekawostka, jak wykonywane są pierścionki zaręczynowe

Na zdjęciu powyżej niebieski element to odlew pierścionka, który powstał metodą druku 3D. Pierścionki zaręczynowe wykonywane są metodą tzw. wosku traconego, czyli najpierw wykonuje się model pierścionka z wosku (w tym przypadku model powstał w drukarce 3D), następnie model ten zostaje oklejony specjalnie spreparowanym gipsem albo masą ogniotrwałą. Na koniec wosk zostaje usuwany, a do pustej formy wlewa się płynne złoto i w ten sposób powstaje odlew pierścionka zaręczytnowego.

By | 2019-07-11T09:04:49+00:00 Czerwiec 12th, 2017|Categories: Newsy|0 komentarzy

Zostaw komentarz