Wycena biżuterii z diamentami

Strona główna/Biżuteria - informacje/Wycena biżuterii z diamentami

Każdy certyfikat jubilerski zawiera wycenę, czyli to, co najbardziej interesuje klienta. Niestety, większość osób nie wie, jak należy rozumieć otrzymany certyfikat.

Chodzi o to, że jeżeli jest napisane „pierścionek 2,2 grama Au 585 z brylantem Si/H 0,20 ct, o wartości 1000 zł”, to oznacza, że mowa jest o wartości ODTWORZENIOWEJ. Czyli, że taką kwotę wpisujemy do umowy ubezpieczenia mieszkania i w razie kradzieży idziemy do salonu jubilerskiego i za taki sam nowy pierścionek zapłacimy 1000 zł.

Bardzo często spotykana sytuacja – przychodzi miły pan do lombardu czy skupu złota i mówi „mam tu pierścionek wyceniony na 1000 zł, dam mały upust, poproszę 950 zł”.

Oczywiście, taka propozycja budzi tylko uśmiech i nic z transakcji nie wychodzi. Klient pomyślał, że wycena = suma, za którą sprzeda dany wyrób. To nierealne.

Fakty są takie, że wartość surowców użytych do produkcji takiego pierścionka wynosi około 40% ceny sklepowej i domyślam się, że taka będzie propozycja kupującego. I albo rozłoży pierścionek na elementy składowe i sprzeda (złoto na złom, kamień jubilerowi) albo odnowi pierścionek i będzie go chciał sprzedać za jakieś 60-70% wyceny. Marża może wydawać się duża, ale sprzedaż potrafi ciągnąć się dosłownie latami, po drodze generując koszty w postaci odnowienia, fotek, wynagrodzenia obsługi sklepu, prowizji allegro itp. A na koniec 23% uzyskanej marży trzeba oddać do budżetu państwa jako podatek VAT.

Dlatego przy sprzedaży biżuterii należy kierować się następującą procedurą:

1. Idziemy do rzeczoznawcy – o najbliższego renomowanego rzeczoznawce możemy zapytać google lub najbliższego niesieciowego jubilera.

2. Zlecamy wykonanie wyceny i odnowienia posiadanej biżuterii.

3. Z wyceną idziemy do profesjonalnego fotografa i wykonujemy profesjonalne zdjęcia w komorze bezcieniowej.

4. Wystawiamy ofertę sprzedaży biżuterii na Allegro, OLX, Gumtree, począwszy od 65% wyceny. Warto pochylić się na stworzeniem ładnego opisu.

5. Jeżeli nie uda się jej sprzedać – co tydzień obniżamy cenę o 1%.

6. W międzyczasie będziemy otrzymywać różne propozycje sprzedaży, zwykle za bardzo niewielkie kwoty, czyli tak zwane „niskie piłki” od łowców okazji. Warto odpowiedzieć, że obniżamy co tydzień cenę o 1% i albo niech kupi wtedy kiedy cena mu odpowiada, albo ktoś inny zrobi to wcześniej.

7. Jeżeli w ciągu 25 tygodni (pół roku) nie uda się jej sprzedać, wtedy należy udać się do nas i sprzedać wyrób na złom, za 40% wyceny.

Taka procedura nie gwarantuje sprzedaży, ale maksymalizuje osiągnięty zysk.

By | 2017-04-03T08:15:18+00:00 Październik 29th, 2016|Categories: Biżuteria - informacje|0 komentarzy

Zostaw komentarz